Official Web Site's forum - Twilight Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Vampiri...mit ili istina?!

+29
MĭŋĴă [l0ve Ed]^^
Makishka
~*Edward's Bella*~
twilight's angel
Mala looda vampirusha
Isabell
*Edward's girlfriend*
Twilight_fanpire
>eDwArD's LuLLaBy<
edwards_girl
Bella
Rosie
Cullenova
mis_ twilight
lone rider
I L0vE EdWaRd***
schooby91
*~Ana Cullen~*
.MisS.CulleN.
*twilight_girl*
The.Cold.One
feelin_my_teeth?
Vampire_love
.JoYa.ClearwateR.^^
midnight_sun_girl
Bella Swan
Nymphadora Cullen
Renesmee Cullen
Vamp92
33 posters

Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down  Poruka [Stranica 1/5]

1Vampiri...mit ili istina?! Empty Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 4:40 am

Vamp92

Vamp92
Young newborn

Recite svoja misljenja o postojanju vampira...

Ja licno stojim na obe strane price...Mozda me bas zato toliko zanimaju misljenja drugih o ovoj temi

http://www.vampire.com

2Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 2:44 pm

Renesmee Cullen

Renesmee Cullen
Werewolf Imprintee

ja mislim da je to mit...u kome ima malo istine Smile

3Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 3:20 pm

Nymphadora Cullen

Nymphadora Cullen
Post thirsty vampire

Hmm.... Zbog cega bi nekome trebalo da smisli nesto sto ne postoji.... Po mom misljenju, to verovanje je kao i verovanje u magiju zasnovano na nekim cinjenicama.... Kojim cinjenicama, ne znam, ali sigurno su ljude u proslosti neki dogadjaji inspirisali da naprave ovakve price...

4Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 3:41 pm

Renesmee Cullen

Renesmee Cullen
Werewolf Imprintee

slazem se sa tobom...i sve one legende i tako to.....pa ja to nikad ne bi mogla da izmislim....nemam bas TOLIKU mastu Smile

5Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 3:55 pm

Bella Swan

Bella Swan
Obsessive newbourn

Really I don't know....Mislim da ipak tamo negde oni postoje msm otkud mi znamo shta swe postoji na swetu

http://www.twilightgirls.twilight-vampire.com

6Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 4:31 pm

midnight_sun_girl

midnight_sun_girl
Charming vampire

pa mora da ima malo istine, ali moguce da su ljudi dok su to pricali malo i preuvelicavali ali da donekle ipak postoji bar malko istine... jer znate da imaju one price za srpske vampire npr. Sava Savanovic i tako ti ....

7Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 4:56 pm

.JoYa.ClearwateR.^^

.JoYa.ClearwateR.^^
Charming vampire

Ja sam ziv dokaz da postoje! LoL

http://robertpattinson1986.forumotion.com/forum.htm

8Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 5:01 pm

Vampire_love

Vampire_love
Post thirsty vampire

Pa mozda su nekada postojali,nisam sigurna ali u svakoj prici ima malo istine..

9Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Mon Feb 16, 2009 5:20 pm

.JoYa.ClearwateR.^^

.JoYa.ClearwateR.^^
Charming vampire

http://robertpattinson1986.forumotion.com/forum.htm

10Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 18, 2009 12:37 pm

feelin_my_teeth?

feelin_my_teeth?
Unstoppable vampire

Ko ce to znati... Narod je svasta pricao... ali nikad se ne zna... Smile

http://robertpattinson1986.forumotion.net/

11Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 18, 2009 3:50 pm

The.Cold.One

The.Cold.One
Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator

pa ovako..mene je oduvek veoma zanimala mitologija, odkad znam za sebe. procitala sam gomile mitova i legendi, sto grckih, sto egipatskih, mesopotamijskih,kineskih,indijskih,japanskih, naroda juzne amerike, naroda severne evrope itd. sva ta bica i dogadjaju me stvarno impresioniraju, stvarno mi dobrano pokrecu mastu (zato sam veoma mastovito,a prema mojoj prof. srpskom delom zatupljeno dete haha) i milijardu puta sam se zapitala: a sta ako je to tacno...medjutim ni za jednu jedninu stvar nikada nije pomenut ni jedan jedini dokaz, pa tako su splasnule sve moje decije nade i iluzije. haha

Ono sto me i dan danas kopka, jeste cinjenica da se slicna ili cak ista bica javljaju u gomili slicnih mitova, razlicitih naroda, koji nikada nisu dolazili u vezu jedni sa drugima. Jedino im je ime drugacije, ili u najgorem slucaju po koja sitna osobina ali ona koja ne menja bitno njihove glavne karakteristike...Da li je moguce da su ljudi (iako nikako medjusobno povezani), toliko slicni jedni sa drugima? da smisljaju i zamisljaju iste nepirodne ili natprirodne stvari, dogadjaje ili bica? mislim da je to veoma veoma zanimljivo.

Ista stvar je sa vampirima. Citala sam gomilu stvari o njima, slusala podosta prica i pricica, i stvar je da se oni odista dosta razlikuju,ali da su u istom trenu ista bica. Tako da npr. u nekim legendama oni se pretvaraju u slepe miseve ili leptirice (sto je najpoznatije), dok se u legendama naseg juga prica da je vampir isto sto i vukodlak. Takodje, postoje price da je najveca njegova moc u njegovom plastu, i da se jedino moze ubiti probadanjem kolca kroz srce,ali da kolac skroz probije telo do zemlje. Zbog poistovecivanja sa vukodlacima u nekim pricama moze se ubiti i sa srebrnim mecima (kao sto je to ilustrovano u u filmu Blade). Vampiri mogu da se razmozavaju (da tako kazem) i bez ujeda. Moguce je da oni imaju decu sa smrtnicom, ali bez toga da ona ima iste siptome kao Bela (naravno, Stefanini vampiri su veoma posebni Very Happy), vec bi ona radjala decu bezkostiju, savitljivu i mlitavu, a od lepote nista :S


Cak mi su mi moji baka i deka rekli da se jos u njihovim krajevima (a iz razlicitih su) govorilo da se macka ne sme pustati kod coveka koji je umro kako se ne bi povampirio, a to se cak i danas praktikuje, te se macke drze podalje od onoga ko je tek umro. O tome da su macke dale zivot i kako mozemo da vidimo u filmu „Catwoman“ (iako ona nije bas vamiprica)


To su sve legende, mitovi i filmovi. Da li su stvarni verovatno necemo nikada saznati, mada s’ obzirom da nisu bas kao Kalenovi i ne bih bas zelela da saznam. Ne mogu da kazem ni ovo ni ono, pogotovo posle svih prica koje sam cula, a ne samo onih koje sam procitala. I uzgred, ja verujem u Boga, u njegovu dobrotu, i sve to, ali nazalost uz njegovo postojanje ide i postojanje onog suprotnog pa tako i vamipra, jer oni su u stvari demoni. Nisam ni na jednoj ni na drugoj strani, balansiram izmedju i nadam se onome sto je ipak bolje za nas – da ne postoje ili da ih barem nikada necemo sresti Very Happy

http://www.twilight-serbia.com

12Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Thu Feb 19, 2009 1:01 am

feelin_my_teeth?

feelin_my_teeth?
Unstoppable vampire

AL se raspisa dete!!! Procitacu ovo neki drugi put! Smile

http://robertpattinson1986.forumotion.net/

13Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Thu Feb 19, 2009 2:12 am

The.Cold.One

The.Cold.One
Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator

hahaha...sta ces, ja nekako bas volem dugacke postove (cini se da imam nesto pametno da kazem...hahahaha xD zeez) Very Happy

http://www.twilight-serbia.com

14Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Sat Feb 21, 2009 1:59 am

*twilight_girl*

*twilight_girl*
Heroic vampire

verujem u magiju i sl. stvari i mislim da ih ima tamo negde i iskreno se nadam da ih necu sresti. ubila bih se da sam jedna od njih (ustvari, ne bih mogla da se ubijem) xD

15Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Sun Feb 22, 2009 3:48 pm

Vamp92

Vamp92
Young newborn

A sta je sa Elizabeth Bathory,ta licnost je zaista postojala i oni zlocini koje je izvrsila nisu mit,jedini problem kod nje je sto nije imala nikakve moci,ali to sto je pila krv je cinilo nekom vrstom vampira.Tu je i Vlad Tepes(Dracula),on je takodje prikazivan kao vampir i vecina filmova je zasnovana po njegovom zivotu.Ja opet ne razumem kako je sve to tako povezano i svaka kockica se savrseno uklapa,ako je neko sve to izmislio svaka mu cast covek je genije.
Sto se tice toga dali bi volela da ih sretnem,iskreno jako bih volela(u slucaju da postoje).Pogledala sam na stotine filmova i dokumentaraca,procitala isto toliko prica,legendi o vampirima,i veoma su me zagolicala ta bica,dobro mozda bi me neki nazvali bolesnom,ali meni su vampiri jako zanimljivi.

http://www.vampire.com

16Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Tue Feb 24, 2009 9:35 pm

.MisS.CulleN.

.MisS.CulleN.
Charming vampire

Evo nekih cinjenica vampirizma iz srbije..msm napisacu sve kad me ne bude mrzelo imam knjigu 1000 misterija...cale mi kupio na trafici jer sam tad bila u fazonu tih tako misterija i sve sam stalno razmisljala o takvim stvarima pa se dobar tatica setio i kupio mi u pocetku sam mislila da je knjiga bzv puna gluposti al sam shvatila da je puna zanimljivih tekstova u kojima takodje ima o vampirima. evo jedne price
zaboravila sam godinu al nije bilo u nekom V-VI veku nego u XVII-XVIII-XIX nzn tacno veku u jendom selu blizu beograda je jedno selo nzn ime sam zaboravila i uglavnom kod sela je bilo groblje...posle nekoliko dana te neke godine...par ..tj dosta ljudi u selu je umrlo tako nisu imali vise krvi posle smrti sto se posle u mrtvacnici il gde vec dokazalo...nasli su grobove u kojima lesevi uopste nisu istrulili i dalje imaju krv koja im j cak tekla ...a ostala 3-4 lesa su istrulila al ovih par koliko ih je su bili..ko novi novcijati!!!
zar vam to nesto ne govori!?!?!
ja sam se prestravila ne pise nista o mocima al je ova prica mnogo strasnija nego sama pomisao na to kako su divni vampovi iz twilight nadam se da cete se smisliti da procitate...haha

17Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Tue Feb 24, 2009 9:38 pm

.MisS.CulleN.

.MisS.CulleN.
Charming vampire

izvinite za 2 posta za redom al evo dokaz da ne lazem...! evo price na vikipediji nije bas ista ko u mojoj knjizi al tu su negde!!...viditE!..iskreno iako ne verujem u sve....sve je moguce na svetu sto se da dokazati samo kad bi se narod malo potrudio...kad ne bismo bili toliko plasljivi

18Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Tue Feb 24, 2009 11:01 pm

*~Ana Cullen~*

*~Ana Cullen~*
Charming vampire

mozda je i bolje da neke stvari ne znamo..!ko ce ti to znati..i ja sam se nekada bavila tim istrazivanjima(mislim da smo svi morali da prodjemo kroz tu fazu),ali kao sto je neko rekao,nema dokaza ni za sta tako da me je to pokolebalo..ja sam uvek za natprirodna bica i za magiju,ali moje ili tudje teorije se nisu potkrepile dokazima tako da..sve pada u vodu.nazalost i za sada Smile

19Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 25, 2009 4:15 pm

The.Cold.One

The.Cold.One
Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator

Vamp92 (citat):A sta je sa Elizabeth Bathory,ta licnost je zaista postojala i oni zlocini koje je izvrsila nisu mit,jedini problem kod nje je sto nije imala nikakve moci,ali to sto je pila krv je cinilo nekom vrstom vampira.Tu je i Vlad Tepes(Dracula),on je takodje prikazivan kao vampir i vecina filmova je zasnovana po njegovom zivotu.Ja opet ne razumem kako je sve to tako povezano i svaka kockica se savrseno uklapa,ako je neko sve to izmislio svaka mu cast covek je genije.
Sto se tice toga dali bi volela da ih sretnem,iskreno jako bih volela(u slucaju da postoje).Pogledala sam na stotine filmova i dokumentaraca,procitala isto toliko prica,legendi o vampirima,i veoma su me zagolicala ta bica,dobro mozda bi me neki nazvali bolesnom,ali meni su vampiri jako zanimljivi.
za tu zenu stvarno nisam cula, ako bi mogla da mi je malo pojasnis, tj. ispricas njenu pricu..veoma bih to cenila Very Happy Very Happy
sto se grofa drakule tice, e on je mit. Vlad jeste postojao, ali nije bio vampir. On je bio bogati feudalac, poznat po svom surovom ophodjenu prema slugama, kmetovima i ostalim. Stvarno je bio odvratan covek, negde sam citala da je takav bio posto mu je zena preminula, ali svejedno. Zbog nacina na kakav je bio nazvali su ga drakulom, tj. vampirom. On je danas najpoznatiji predstavnik ove (tako da kazem) vrste, ali mislim da i nije bas zasluzio to mesto. Postoji mnogo vise stasljivijih i naizgled realijih prica od njegove koje se nigde u svetu ne spominju. Takodje, on je oduzeo mesto kao tvorcima privih legendi i samog naziva 'vampir' nama i dodelio ih Rumunima. Hocu da kazem, kada kazemo VAMPIR svacija (ne nasa, nego misao nekog drugog ko nije sa ovih prostora) prva pomisao ide na Rumuniju i Drakulin zamak...
E sad, sto se tice sretanja vamipa, rekla sam u svom 1. postu, ne bih da ih sretnem..ne bas ove kao sto je navodni grof drakula ili sava savanovic i kompanija jer ne bih da postanem njihova hrana sto je ipak najcesci slucaj... kad bih mogla da postanem vamip kao sto su Kalenovi...to bi skroz izmeniilo moj svet, ne samo u smislu vecnog zivota i ostalih gluposti, vec sto to i jeste jedna od mojih najvecih zelja (postati neko od mitskih bica).........i ma kako god vam to zvucalo, ne samo od kad sam procitala sumrak, vec od mnogo ranije...kao sto i sami vidite ja godinama citam o tim raznim stvorovima xD

http://www.twilight-serbia.com

20Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 25, 2009 4:19 pm

*~Ana Cullen~*

*~Ana Cullen~*
Charming vampire

slazem se sa tobom,ali isto tako mislim da nema nikoga ko ne bi voleo da bude neko mitsko bice,pogotovo jos jedan vampir,po mogucstvu sa prezimenom Cullen Smile
takva bica,sigurno (ako postoje) nece biti zainteresovana za nase drustvo nego za nasu krv ili meso..ne mora da znaci,ali...u vecini slucajeva je tako.Bella je prava srecnica Smile

21Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 25, 2009 4:22 pm

The.Cold.One

The.Cold.One
Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator

haha naravno, ali postati sirena nije lose ili vila, mada niti jedne niti druge nisu dobre... :-/

http://www.twilight-serbia.com

22Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 25, 2009 4:23 pm

*~Ana Cullen~*

*~Ana Cullen~*
Charming vampire

ne bih se zalila Smile

23Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Wed Feb 25, 2009 5:39 pm

.MisS.CulleN.

.MisS.CulleN.
Charming vampire

uf sirena...to mi bas extra zvuci...ne bi mi smetalo da zavodim tako iz mora aaaax...lol

24Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Thu Feb 26, 2009 4:05 pm

The.Cold.One

The.Cold.One
Cullen Family Administrator
Cullen Family   Administrator

nisu sirene bas tako dobre, kao ni vile...Smile

http://www.twilight-serbia.com

25Vampiri...mit ili istina?! Empty Re: Vampiri...mit ili istina?! Thu Feb 26, 2009 4:42 pm

*~Ana Cullen~*

*~Ana Cullen~*
Charming vampire

ali mogu da budu! Vampiri...mit ili istina?! 343977

Sponsored content



Na vrh  Poruka [Stranica 1/5]

Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu


Copyright © Twilight Serbia | Design by: Twilight_Girl/Nina | Hosted by: Forumotion

Free forum | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Latest discussions